mastercard

Ocalić od zapomnienia

utworzono: 20.02.2020 14:07 :: aktualizacja: 03.01.2021 21:15

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Jak to ptaszki ćwierkają i wieść gminna niesie Gmina Nowy Staw gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od samego początku.

3.

Dnia 7 marca w Zamku Królewskim w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił ostateczny wynik 25 Finału i podziękował firmom i instytucjom za wspólne granie w 25-letniej historii.
Z tej okazji wręczone zostały pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się między innymi sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz nieliczni przedstawiciele sztabów.
Cudowna Ekipo z fantastycznymi pomysłami i działaniem na pełnej petardzie, która dodawała nieprzeciętnej energii i siły do tworzenia tego i poprzednich Finałów. To medal dla wszystkich mieszkańców Gminy Nowy Staw! Medal 25-lecia dla Sztabu WOŚP Nowy Staw - za długoletnią i bardzo owocną współpracę z Fundacją WOŚP.
Jest w Was moc! Ogromne serce i niezwykły bagaż pozytywnych emocji dają petardę do myślenia o następnym finale.
Medal jest Wasz za wspaniałą pracę, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.
Jestem wzruszona i dumna i niezwykle szczęśliwa.
Dziękuję Nowy Staw i życzę wszystkiego dobrego.
Szef Sztabu Ewa Kot
ocalić od zapomnienia 3

2.

W 2015 roku na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odbyło się spotkanie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w czasie którego podsumowaliśmy zbiórkę 23. Finału WOŚP, a graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Spotkaliśmy się w towarzystwie kilkudziesięciu sztabów Orkiestry, których przedstawiciele mogli osobiście przyjąć gorące słowa podziękowań i podziwu dla ich pracy ze strony Pana Prezydenta i jego współpracowników. Tym samym podziękowania te pomknęły w stronę 120 000 wolontariuszy wspierających nasze działania i milionów Polaków w Polsce i na całym świecie, którzy grają z Orkiestrą.
I taka dygresyjka: kiedy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podeszła do nas przedstawicielka głównego Sztabu WOŚP i przywitała się bardzo serdecznie i usłyszeliśmy mnóstwo przyjemnych słów o działaniu nowostawskiego sztabu.
Na spotkaniu udało się nam zdobyć autograf od samego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Jego Żony oraz od Jurka Owsiaka.
ocalić od zapomnienia 2

1.

Niespodzianka! Otrzymaliśmy kilka słów wspomnień od Pani Eweliny Grzelec wraz ze zdjęciem identyfikatora i skarbca.
Zachęcamy do przeczytania wspomnień, a może znajdą się też osoby, które będą chciały również podzielić się swoimi wspomnieniami z udziału w Finałach WOŚP.
Pani Ewelinko! Serdecznie dziękujemy za te wspomnienia i za tak owocną pracę wolontariacką.

Fajne dobre czasy, wielka uciecha, że człowiek miał swój udział w dobrym uczynku, jestem zadowolona i szczęśliwa, że mogłam, chodź troszkę pomóc innym, z bardzo wspaniałą ekipą: Pani Ania Chomiuk, Tereska Jędrzejewska, Małgorzata Jędrzejewska, Agnieszka Chomiuk, Teresa Majcher oraz niezastąpiona Teresa Jasińska, która dbała, aby nikt ze skarbca, ani żaden wolontariusz nie chodził głodny i spragniony. Liczenie do północy tych ciężkich puszek, ponieważ w tamtych czasach liczyła się waga puszki. Wolontariusze, aby zwiększyć jej masę oraz dla żartu, wrzucali do puszek sztućce, które pożyczyli z kuchni NOK'u. Super sprawa.
Ps. Po tym małym incydencie, jakiś mały zalążek powstał i działa do dziś, jest to moja córcia Dominika Grzelec.

ocalić od zapomnienia 1